Четверг, 02.05.2024, 15:49
НД Лабораторія з інформаційно-правового забезпечення ЛІПСТ
ГлавнаяРегистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Форма входа
...
Категории раздела
ИННОВАЦИИ УКРАИНЫ

Маразми України в сфері інтелектуальної власності
Block title

Cлужба Національної безпеки України

Новый Мир
Новый Мир - информационный портал
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Опыт инноваций в общество

1.      Рівненщина отримала власний центр з інвестицій та розвитку + коментар

2.      НАЕР: без розробки та затвердження регіональних програм з енергоефективності області не зможуть отримати фінансову допомогу з державного бюджету

3.      Пошук партнерів для інтерактивних проектів

4.      Розроблено дистанційний навчальний курс для працівників соціальної сфери

5.      Тренінг «Доступ громадськості до законотворчого процесу»

6.      Актуальні контактні дані диппредставництв країн ЄС – відтепер на одному сайті

7.      Створено соціальну мережу "Планета взаємодопомоги"

8.      Дагестан: технопарк поможет развитию инновационного предпринимательства

9.      Кубик Рубіка збирається з будь-якої початкової позиції не більше ніж за 20 ходів

10.  Табачник відправив українських студентів за державні кошти у прокремлівський табір "Селігер"?

11.  Коментар до статті щодо Селігеру від Профспілки винахідників

 

 

 

Рівненщина отримала власний центр з інвестицій та розвитку


29 липня 2010 р. проведено державну реєстрацію новоутвореної державної установи - Рівненського регіонального центру з інвестицій та розвитку, віднесеного до сфери управління Державного агентства України з інвестицій та розвитку (Держінвестицій).

Ця державна бюджетна установа сформована на базі безбалансового Рівненського представництва ДБУ «Північно-західний регіональний центр інноваційного розвитку» Держінвестицій у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 червня 2010 року № 1289-р «Про перейменування регіональних центрів інноваційного розвитку», а також на виконання пункту 12 доручення Президента України від 11 червня 2010 року № 1-1/1154.

Виконуючий обов’язки директора Рівненського регіонального центру з інвестицій та розвитку Юрій Трачук повідомив, що таке рішення значно розширює повноваження, раніше надані обласному представництву. По-перше, це новий рівень роботи. Окрема державна установа має вищий правовий статус у порівнянні із відокремленим підрозділом (яким було представництво). ³дтепер, Центр матиме змогу самостійно укладати угоди, договори, меморандуми, видавати розпорядження та приймати накази. Директор Центру призначатиме чи звільнятиме персонал, застосовуватиму заохочення чи накладати стягнення. По-друге, це ширші повноваження самої установи. Адже, до них додано право формувати «єдине» вікно інноваційних та інвестиційних проектів, сприяти утворенню проектів приватно-державного партнерства, організовувати навчання, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань інвестиційної діяльності, сприяти капіталізації підприємств через введення об’єктів інтелектуальної власності у цивільний обіг, також право виконувати функції регіонального адміністратора системи трансферу технологій Держінвестицій, проводити конкурсний відбір проектів, організовувати та проводити експертну оцінку проектів, здійснювати фінансування створення технологій, введення їх до цивільного обороту, реалізації проектів у реальному секторі економіки та ін. По-третє, Центр визначено установою не лише інвестиційного спрямування, але і є базовою організацією для реалізації проектів та програм з регіонального розвитку. Особливу увагу Центру буде приділено сталому розвитку Рівненської області, розробці та ефективному впровадженні концепції «Західна брама».

Розвиток інноваційних інвестпроектів з високою доданою вартістю за дотримання принципів соціального розвитку та екологічного балансу - ось головний принцип сталого регіонального розвитку, за яким життя пересічного мешканця області стане і гідним за рівнем доходів, і гармонічним за своїм змістом.

- Центр з інвестицій та розвитку у Рівному створено за активної підтримки облдержадміністрації, ця установа відіграє одну із визначальних ролей у концепції сталого розвитку Рівненщини на 2010-2015 рр. «Західна брама». Створення Рівненського РЦІР, само-по-собі, є одним із перших результатів реалізації цієї концепції на теренах області, - завершив Юрій Трачук.

 

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1446217 Коментар: Тепер такі Центри є в кожній області, раніше їх було 13.

 

 

НАЕР: без розробки та затвердження регіональних програм з енергоефективності області не зможуть отримати фінансову допомогу з державного бюджету

 

Про це заявив Голова НАЕР Микола Пашкевич в ході всеукраїнської наради з питань реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 рр (далі Програма), яка проходила за участі представників обласних адміністрацій.

Голова НАЕР наголосив, що згідно нещодавно прийнятих змін до Програми державним бюджетом України передбачено виділення 210,5 млн.грн на реалізацію енергоефективних проектів в регіонах. Зокрема, кошти мають бути спрямовані на санацію будівель бюджетних установ, впровадження електричного теплоакумуляційного обігріву та ряду інших технологій та проектів. «Програма прийнята ще в березні 2010 року, відповідно до неї всі області мали розробити та затвердити свої регіональні програми, включивши туди проекти.

Але, станом на 9 серпня в Україні прийнято лише 9 таких програм», зазначив Микола Пашкевич.

«З огляду на таку ситуацію ми будемо змушені ініціювати зміни до Програми в частині перерозподілу коштів на ті регіони, які вже мають затверджені регіональні програми та включені до них проекти», сказав Голова НАЕР. Також, він звернувся до учасників наради з проханням більш відповідально ставитись до якості підготовки проектів, зазначивши, що ті, які вже подані на розгляд, практично не відповідають встановленим вимогам.

Представники обласних державних адміністрацій, в свою чергу, заявили, що у більшості регіональні програми розроблені та, наразі, на стадії відпрацювання і погодження, але затвердити їх поки неможливо через відсутність у літній період засідань сесій обласних рад.

В ході обговорення досягнуто домовленості, що до кінця серпня поточного року регіони мають представити графіки доопрацювання та затвердження регіональних програм з енергоефективності. За умови подання таких графіків, НАЕР буде перераховувати кошти до регіонів з метою своєчасного проведення тендерних закупівель та укладання відповідних договорів.

³дділ інформаційного забезпечення та ЗМІ

590-59-65

http://naer.gov.ua/archives/2830

 

 

 

Пошук партнерів для інтерактивних проектів


Проект перший: Велика енциклопедія про кожного українського чиновника: задача проекту зробити відкритою інформацію про статки та власність кожної людини, яка працює на відповідальній держпосаді (від начальників райслужб у районах), та кожної людини яка висувається на певну посаду.

Платформа — вікіпедія з вільним редагуванням матеріалів, але з редакційною колегією, яка буде остаточно затверджувати інформацію.

Проект другий: Електронне врядування. Поки наші чиновники планують розвиток електронного врядування до 2015 року, зараз досі існує система отримання різного виду форм і довідок.

Тому є ідея зробити сайт, на якому буде:

* База всіх органів держвлади до районного рівня з розташуванням на карті (тільки для обласних центрів), адресами, телефонами і т.д.
* Перелік необхіних дій (check list), які потрібно здійснити, щоб отримати щось від держоргану (наприклад, закордонний паспорт).

Сайт буде зроблено на wiki-платформі.

Контакти для партнерства : Сергій Колесник, skolesnyk {@} gmail.com

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1446181

 

 

Розроблено дистанційний навчальний курс для працівників соціальної сфери


Мережею правозахисних дитячих центрів Донбасу, а також залученими експертами-правозахисниками було розроблено дистанційний навчальний курс.

Цей курс розроблений переважно для фахівців у сфері дитинства: соціальних працівників, викладачів, студентів педагогічних вузів. Проте його слухачами можуть стати всі соціально активні громадяни, зацікавлені в подібній інформації.

Дистанційний освітній курс
стартує в серпні 2010 і триватиме до лютого 2011р. Участь у ньому абсолютно безкоштовна.

Два важливі умови для проходження курсу - бажання вчитися і доступ до мережі Інтернет. У разі успішного проходження курсу слухачі отримають сертифікат від Мережі правозахисних дитячих центрів Донбасу.

Розробка курсу та робота правозахисної дитячої мережі в цілому стали можливі завдяки фінансуванню представництва Європейського Союзу в Україні.

Отже, як же стати слухачем дистанційного курсу "Правовий захист знедолених дітей"?

На сайті Мережі правозахисних дитячих центрів Донбасу активізовано розділ «Дистанційне навчання». Зареєструвавшись на сайті, Ви можете приступити до навчання.

У разі виникнення питань, можна звертатися на e-mail info@martin-club.org, або телефонувати за телефоном (0623) 22-29-13 - Сергій, (050) 6861681 - Олена.

 

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1446247

 

 

Тренінг «Доступ громадськості до законотворчого процесу»

 

³нницьке об’єднання обласних громадських організацій «³дкрите суспільство» 27 серпня 2010р. до участі запрошує українських регіональних журналістів та представників регіональних громадських організацій прийняти участь у тренінгу «Доступ громадськості до законотворчого процесу», за підтримки Програми сприяння Парламенту.

Попередня програма тренінгу:

  1. Процес законотворення/ участь громадськості у виконанні законотворчої функції парламенту.
  2. Структура Верховної Ради. Джерела отримання інформації про Верховну Раду і законотворчий процес (он – лайн презентація).
  3. Участь громадськості у виконанні контрольної функції Верховної Ради.

На ці та інші питання допоможе знайти відповіді перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації, народний депутат України 1-го скликання, експерт Програми сприяння Парламенту, Крижанівський Володимир Петрович. Для участі у тренінгу просимо заповнити не пізніше 22 серпня, анкету учасника. Звертаємо Вашу увагу, що кількість учасників візиту обмежена.

Участь у тренінгу є безкоштовною, організатори забезпечують учасників роздатковими матеріалами та харчуванням під час тренінгу.

Контакти

Тетяна Бабчук

ВООГО «³дкрите суспільство»

babchuk2007@gmail.com

(096) 483-40-55

Файли

 anketa-trening.doc   94.0 КБ http://gurt.org.ua/uploads/news/2010/08/11/anketa-trening.doc

 

 

Актуальні контактні дані диппредставництв країн ЄС – відтепер на одному сайті


Щодня велика кількість співгромадян потребує виходу на зв'язок з посольствами та консульствами країн Європейського Союзу. Як свідчить практика, ці контактні дані періодично зазнають змін, які найшвидше відображаються на інтернет-сторінках дипломатичних установ або їхніх міністерств закордонних справ.

Звернення у пошуках до цих інтернет-представництв значно полегшує життя та дозволяє користуватися актуальною інформацією про діючі контакти посольств та консульств.

За час багаторічної співпраці з європейськими дипломатами у підготовці Днів Європи в Україні Ліга політологів-міжнародників "ДИПКОРПУС" акумулювала контактну базу, яку нині презентує як частину порталу "ДИПКОРПУС".

У разі виявленя проблем чи зміни інформації просимо повідомляти адміністрацію порталу "ДИПКОРПУС" за адресою dipcorpus-mdgu@ukr.net з поміткою в полі теми листа "ЄС".

В планах Інформаційного департаменту Ліги "ДИПКОРПУС" доповнення бази відомостями про інтернет-сайти усіх країн, чиї дипломати акредитовані в Україні.

 

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1446797

http://www.dipcorpus.at.ua/index/posolstva_krajin_evprsojuzu_kontakti/0-39

 

 

Створено соціальну мережу "Планета взаємодопомоги"


МБФ "Планета взаємодопомоги" створив інноваційний проект, родзинкою якого є Інтернет-ресурс, який дозволить перетворити благодійність на нормальне і повсякденне явище для громадян України та зробить її ефективнішою, актуальнішою, цікавішою, кориснішою і прозорішою.

Кожна організація або окрема людина в результаті отримає майданчик для вирішення важливих соціальних питань, можливість отримати фінансову, волонтерську допомогу, пораду фахівців, обговорити хвилюючі теми, протягнути руку допомоги, керувати благодійними внесками, стежити за їх надходженням та використанням, а також поділиться цікавими ідеями та порадами.

Місія - розвиток інфраструктури взаємодопомоги в Україні.

Змінити нав’язане українцям прислів’я «Моя хата скраю» на справді українське - «Роби добро, щоб добро приносило врожай».

Фонд проаналізував та дослідив:
- ключові проблеми філантропії в Україні (недовіру, байдужість і т.д.)
- власний досвід та діяльність благодійних організацій
- психологію поведінки громадян та моральні цінності в суспільстві
- провели соціологічні дослідження на тему «Виявлення актуальної соціальної проблематики та готовності українців активно включатися в суспільну діяльність».

У результаті створено інноваційний проект – Інтернет-ресурс «Планета взаємодопомоги».

Ключові переваги цього проекту надають можливість:
- будь-кому опублікувати благодійну чи соціальну ініціативу, прохання чи ідею.
- отримати фінансову підтримку, пораду, залучити волонтерів, донорів, та інше.
- прослідкувати надходження та витрати кожної пожертвуваної гривні.
- обговорити кожен проект та оптимізувати витрати на його реалізацію.
- отримати в режимі онлайн консультацію фахівців соціальної сфери, юристів, психологів.
- самоорганізовуватися для вирішення своїх територіальних проблем, наприклад: прибирання території, озеленення, волонтерські рухи і т.д.
- усі важливі рішення приймаються загальним голосуванням користувачів.
- напрямки благодійної діяльності фонду включають усі категорії допомоги.

В результаті створені умови, за яких кожен користувач автоматично стає членом фонду.
Користь для українського суспільства полягає в тому, що створено майданчик для переходу від хаотичної благодійності до системності в підготовці і впровадженні благодійних та соціальних ініціатив.

Фактично благодійник робить внесок не фонду, а через фонд, на реалізацію проектів, які йому найцікавіші, в реалізації яких він бажає взяти участь.

Фонд виступає в ролі професійного консультанта і підтримуючої організації, яка здатна нести відповідальність за цільове використання коштів та анонсуватиме проект усіма можливими способами.

Цей проект покликаний кардинально змінити ставлення суспільства до благодійності та надасть можливість вирішувати справді актуальні проблеми.

Проект створено за підтримки партнера – рекламної агенції «Corwell», який відшкодовує організаційні витрати, сьогодні проект підтриманий ініціативними групами в усіх регіонах України.

Для розвитку цього проекту потрібна будь-яка підтримка: матеріальна, медіа, рекламна, волонтерська, консультативна і т.д.

Контакти:
МБФ «Планета взаємодопомоги»
м. Київ, провулок Тбіліський 10, тел. (044) 489-20-79
м. Донецьк, вул. Артема 87, офіс. 509,513, тел. (062) 305-02-61
E-mail: info@planetofsupport.org

 

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1446842

 

 

Дагестан: технопарк поможет развитию инновационного предпринимательства

   Модель инновационного развития экономики уже давно доказала свою эффективность во многих странах мира. В их числе - США, Швеция, Великобритания и другие. Россия в этом плане не исключение. В стране все активнее создаются инновационные структуры, позволяющие успешно решать самые актуальные задачи промышленных, научных и финансовых институтов.
   За последние несколько лет развитию инновационных технологий в Дагестане также уделяется большое внимание. Сегодня общество идет по пути модернизации, развития инновационных технологий и т.д. Один из шагов к этому – улучшение технопарка, создание венчурных фондов. Именно этому была посвящена пресс-конференция в Махачкале.
   Довести до населения через СМИ о технопарке собрались заместитель председателя Комитета по развитию малого и среднего предпринимательства РД Мадина Алисултанова, руководитель РЦРП Вагаб Вагабов, гендиректор Дагестанского агентства развития инновационного предпринимательства Мусрутдин Меджидов и директор ООО ТК «Импульс» Эдлан Гаджимагомедов.
   «Учитывая все реалии Дагестана, у нас сегодня появился шанс вырваться вперед через развитие передовых технологий, - отметил в самом начале беседы руководитель республиканского центра развития предпринимательства РД Вагаб Вагабов, – важным шагом к этому является создание технопарка».
   Он подчеркнул, что первые шаги в этом направлении были сделаны еще 5 лет назад, когда был создан 1 бизнес-инкубатор. В это же время было принято постановление правительства республики о создании на базе Политехнического университета технопарка.
   Выступающий обратил внимание журналистов на то, что технопарк можно разделить на два вида. В Политехническом государственном университете будут располагаться изобретения ученых и специалистов вуза.
   «Технопарк, который создаем мы, будет располагаться в двух больших двухэтажных зданиях, где каждому новатору будет предоставлено помещение для изобретения», - отметил он.
   Далее он подробнее рассказал о проекте. Технопарк – это место, где организациям, конкретным людям, желающим заниматься созданием инновационного производства, будет оказываться всяческая поддержка. «Здесь должна производиться продукция, а не ее образцы. Предполагается, что в технопарке будет эффект кластера, когда в воздухе будут витать инновационные идеи».
   Технопарк призван способствовать улучшению инвестиционного климата Республики Дагестан, пояснил он, повышению деловой активности, развитию наукоемкого производства. Это организация, являющаяся юридическим лицом и имеющая тесные контакты с высшими учебными заведениями, научными центрами, промышленными предприятиями, средним и малым бизнесом, региональными и местными органами власти и управления и осуществляющая на находящейся под ее юрисдикцией территории формирование современной инновационной среды.
   «Технопарки организуются для поддержки инновационного предпринимательства, - отметила в своем выступлении заместитель председателя комитета по развитию малого и среднего предпринимательства РД Мадина Алисултанова.- Достигается это путем создания материально-технической, социально-культурной, сервисной, финансовой и иных баз, способных эффективно помочь становлению, развитию, поддержке и подготовке к самостоятельной деятельности малых и иных инновационных предприятий».
   Она отметила, что при разработке программы Комитета по предпринимательству республики одним из пунктов было обозначено создание технопарка. На эти цели было заложено 25 млн рублей. Также подана заявка на 100 млн рублей. В случае получения этих средств есть возможность оказать реальную поддержку развитию технопарка.
   «У нас сегодня хотя и нет венчурного фонда, но мы все же стараемся оказать посильную поддержку», - подчеркнула она. Далее она рассказала о том, какая конкретная работа была проделана комитетом в этом направлении.
   Технопарки будут способствовать поддержке и развитию малого и среднего бизнеса в республике, повышению на этой основе технического и технологического уровня организации производства, освоению выпуска конкурентоспособной продукции, а также увеличению инновационных компаний, что приведет к созданию новых рабочих мест и увеличению налоговых поступлений.
   «В нашей республике сосредоточен значительный научно-технический потенциал. Промышленными предприятиями, научными учреждениями и вузами республики проводятся фундаментальные и прикладные научные исследования во многих областях, представляющих интерес для экономики Дагестана, имеются конкретные инновационные разработки, требующие внедрения в производство», - подчеркнул в своем выступлении генеральный директор дагестанского агентства развития инновационного предпринимательства в Дагестане Мусрутдин Меджидов.
   Он рассказал журналистам о том, что из 2000 зарегистрированных патентов реализуются лишь единицы. Причиной этого он назвал тот факт, что для того, чтобы финансировались изобретения, необходимо уделить большое внимание внедрению высоких технологий и их качеству.
   «Для этих целей мы создали инженерный центр, который получил высокую оценку в Инновационном союзе РФ. Все работы проходят через экспертный совет, который призван осуществлять научно-техническую и методическую экспертизу работ, выполнение которых предлагается проводить в технопарке, разрабатывать критерии, в соответствии с которыми проводить отбор предпринимателей, фирм и проектов, давать рекомендации по размещению в технопарке малых инновационных предприятий. Решения экспертного совета должны быть обязательными при отборе инновационных предложений, научно-технических проектов и программ, представленных для реализации», - отметил он.
   М.Меджидов рассказал о том, что 7 сентября в Москве будет проходить большое мероприятие инновационного центра, в котором инженерный центр из Дагестана примет самое активное участие.
   По словам всех выступающих, для развития технопарков необходимы существенное внимание и повседневная поддержка федеральных и местных органов власти. Без существенных финансовых инвестиций и другой государственной помощи реализовать технопарковую технологию весьма сложно, сообщает РИА "Дагестан".

 

http://innovbusiness.ru/NewsAM/newsamshow.asp?id=15936

 

 

Кубик Рубіка збирається з будь-якої початкової позиції не більше ніж за 20 ходів

 

Обробивши за допомогою комп'ютера всі можливі положення кубика Рубіка, міжнародна група фахівців встановила, що будь-який варіант приводиться до зібраного стану не більше ніж за 20 ходів.

До 1995 року вчені вважали, що теоретичний мінімум числа необхідних ходів дорівнює 18, але математику Майклу Ріду (Michael Reid) вдалося довести, що існує позиція, що вимагає 20 перестановок. На перевірку нової гіпотези було потрібно, як видно, близько 15 років. "У глибині душі ми сподівалися на те, що яка-небудь комбінація, що вимагає 21 ходу, все ж відшукається", - зізнається один з учасників дослідження Морлі Девідсон (Morley Davidson) з Кентського університету (США).

Загальне число станів кубика Рубіка перевершує 43•1018 (точне значення - 43 252 003 274 489 856 000). Ця сукупність була розділена на 2,2 млрд груп, кожна з яких містила 20 млрд позицій. Після цього число груп зменшили до 55 882 296: математики скористалися тим, що зміна орієнтації кубика в просторі і віддзеркалення його в дзеркалі дають схожі позиції з аналогічними рішеннями.

"На розгляд однієї такої групи хороший комп'ютер витрачає 20-30 секунд", - говорить Девідсон. Обчисленнями повинен був зайнятися суперкомп'ютер, але дослідники скористалися звичайними машинами, наданими компанією Google, в якій працює один з авторів. Розподіл навантаження дозволив за декілька тижнів виконати всі необхідні розрахунки.

Як виявилось, число тих початкових позицій, які вимагають 20 ходів, порівняно невелике; точну цифру вчені поки що назвати не можуть, а приблизна величина дорівнює 300 млн. Переважна більшість варіантів головоломки вирішуються за 15-19 ходів.

 

http://www.osvita.org.ua/news/52826.html

 

 

Табачник відправив українських студентів за державні кошти у прокремлівський табір "Селігер"?

 

Партія "Свобода" вимагає від Генпрокуратури і СБУ покарати Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника за відправлення за рахунок держави українських студентів у прокремлівський табір "Селігер-2010".

Як повідомили у "Свободі", партія вимагає від Генеральної прокуратури України перевірити факт нецільового використання державних коштів міністром освіти і науки України Дмитром Табачником, який направив українських студентів у Російську Федерацію для участі "у сумновідомому прокремлівському шовіністичному таборі "Селігер".

В організації вказують, що у липні Табачник віддав наказ про направлення 30 студентів - представників молодіжних організацій "Дзвін", "Батьківщина", "Сильна Україна" і "Молодіжні ініціативи" у Російську Федерацію в табір "Селігер". У "Свободі" зазначають, що в цьому таборі "сумнівними методами в голови молоді забивається агресивна московська імперіалістична пропаганда з метою виховати шовіністичну опору тандему Путіна-Медведєва".

Перший табір "Селігер" був проведений пропутінських рухом "Наші" у 2005 році, зазначає "Свобода".

 

….

Коментар до статті щодо Селігеру від Профспілки винахідників.

Повний текст статті можна переглянути тут:

Copyright MyCorp © 2024
еконмічни новини
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
сисадмину
Block title
>Скачать -->
Block title
Сергей Ковалев

Создайте свою визитку
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 8
Архив записей
Мини-чат
200
Друзья сайта
  • Владимир Семиноженко
  • Сообщество uCoz
  • Официальный блог
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Медиапланер
    Создать бесплатный сайт с uCoz